05 Mart 2021
  • İstanbul6°C
  • Ankara-5°C

EUS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? ECZACILIKTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI EUS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercihleri bugün başladı. Sağlık sektöründe istihdam sağlamak isteyen adayların tercih kılavuzunda belirtilen tarihler aralığında işle

EUS tercihleri nasıl yapılır? Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı EUS tercih kılavuzu yayınlandı!

21 Ocak 2021 Perşembe 10:38

EUS tercihleri nasıl yapılır? ÖSYM tarafından gelen son duyuruya göre, (2020-EUS) tercih işlemleri başladı. Bugün başlayan tercihler için adayların tercih kılavuzunda bulunan tarihler aralığında işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Tercihlerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapacak olan adaylar tercih sonuçları ve yerleştirme işlemleri için bekleyişe geçecek. Peki EUS tercihleri nasıl yapılır? EUS tercihleri ne zaman sona erecek?

EUS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından yapılan Eczacılıkta Uzmanlık yerleştirmeleri için tercihler 21 Ocak 2021 tarihinde başladı. EUS tercihleri ile ilgili detaylar şöyle;

EUS tercihleri nasıl yapılır? Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı EUS tercih kılavuzu yayınlandı!

ECZACILIKTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI EUS TERCİHLERİ BAŞLADI!

EUS tercihleri bugün başladı. Adaylar 21 Ocak- 26 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Tercih işlemi 26 Ocak 2021 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 21 Ocak 2021 günü saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Yerleştirme işleminde, 2020-EUS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. 2020-EUS yerleştirme ile ilgili genel bilgiler ve tablolar, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

UZMANLIK EĞİTİMİ YAPILACAK PROGRAMLAR VE KONTENJANLARI

EUS tercihleri nasıl yapılır? Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı EUS tercih kılavuzu yayınlandı!

Tercih ve yerleştirme işlemlerinde, 2020- EUS tercih kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.