05 Mart 2021
  • İstanbul8°C
  • Ankara1°C

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRENCİLERE UZAKTAN EĞİTİM PROJESİ

Kovid-19 pandemisi nedeniyle derslerinden geri kalan öğrencilere bir grup öğretmen ücretsiz olarak uzaktan eğitim vermeye başladı. Uzaktan eğitimle telafi dersleri veren öğretmenlerin hedefi kitlesini genişleterek pandemi döneminde öğrencilerin eğitimden

Gönüllü öğretmenlerden öğrencilere uzaktan eğitim projesi

21 Ocak 2021 Perşembe 14:59

Kovid-19 pandemisi sebebiyle uzaktan eğitime geçiş sürecinde sorumluluk hissederek kolları sıvayan bir grup gönüllü öğretmen, uzaktan eğitim çalışmalarının kapsamını genişleterek Türkmat Eğitim projesini oluşturdu. Bir öğretmenin öncülüğü üzerine bir araya gelen eğitimciler, internet ortamında talep ve yaş gruplarına göre oluşturdukları sınıflarla bir yandan öğrencilerin derslerindeki konu eksikliğini gideriyor, diğer yandan birçok öğrenciye girecekleri sınavlara dair müfredat eğitimi veriyorlar.

GÖNÜLLÜ DERS VERİYORLAR
Her geçen gün katılımcı öğretmen ve öğrenci sayısı daha da artan Türkmat Eğitimde konu anlatımlarının yanı sıra test çözme etkinliği ve daha birçok farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor.


Projenin öncüsü Türkmat Eğitim Genel Koordinatörü Murat Demirkaya ve İlknur Kaya imkanı olmayan öğrencilerin pandemi sürecinde daha fazla mağduriyet yaşadığını, bu durumun kendisini harekete geçirdiğini söyledi.

81 İLDEN ÖĞRENCİYE UZAKTAN EĞİTİM
Türkmat Eğitim Genel Koordinatörü Murat Demirkaya "Bu süreçten en çok etkilenen öğrenciler oldu. Ben de bu süreçte öğrencilere nasıl yardımcı olurum diye düşündüm ve bu fikrimi öğretmen arkadaşlarımla paylaştım. Teşekkür ederim çoğu beni kırmadı ve projeme destek oldu. Türkiye'nin 81 ilinden öğrenciler derslerimize giriyor ve onlardan aldığımız dönüşler çok güzel, hepsi çok memnunlar." diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.