22 Ocak 2021
  • İstanbul7°C
  • Ankara-6°C

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÖSYM İLE KPSS 2020/2 TERCİH (YERLEŞTİRME) SONUÇLARI NE ZAMAN…

30 Aralık 2020 ile 7 Ocak 2021 tarihleri arasında kamuda memur olarak atanmayı bekleyen adayların tercihlerini gerçekleştirdiği KPSS tercih sonuçları merakla bekleniyor. ÖSYM AİS ekranı üzerinden ilan edilecek olan sonuçlar için adaylar T.C. kimlik numara

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ile KPSS 2020/2 tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman…

13 Ocak 2021 Çarşamba 22:08

Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına alınacak olan adayları yakından ilgilendiren KPSS tercih sonuçları bekleniyor. ÖSYM AİS ekranı üzerinden sonuçlar ilan edilecek olup öğrenciler kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecekler. KPSS yerleştirme işlemi ise ortaöğretim, lisans ve ön lisans mezunlarının puan dağılımlarına göre gerçekleşecek. Peki; KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2020/2 tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman açıklanır?

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 23 Temmuz - 04 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/1 tercihlerinin sonuçları 13 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı.

Bu bilgiler baz alındığında KPSS-2020/2 tercih sonuçlarının 16 Ocak'ta açıklanması ön görülüyor.

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ile KPSS 2020/2 tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman…

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ile KPSS 2020/2 tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman…

YERLEŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.